Reflux pažeráka, pálenie záhy – čo s tým?

Jeseň, presnejšie október je podľa tradičnej čínskej medicíny venovaný žalúdku a tráveniu. Znamená to, že je v tomto období jeho funkcia oslabená a ak máme problémy s trávením, môže sa nám zdať, že v tomto období sa ozývajú viac ako obvykle. Môže sa to prejavovať od nevinnej plynatosti, ťažkosti po jedle, pálením záhy až po žalúdočné vredy, či reflux pažeráka.

Pri refluxe žalúdočnej šťavy ide o spätný tok kyslého obsahu žalúdka do pažeráka, žalúdočné kyseliny poškodzujú jeho sliznicu, čo sa prejavuje ako:

–  pálenie záhy,

– grganie,

– čkanie,

– pocit plnosti,

– pocit na zvlacanie,

– pálenie za hrudnou kosťou,

– zápach z úst,

– ale aj chronický kašeľ, ktorý nereaguje na klasickú liečbu liekmi proti kašľu.

Čo je príčinou vzniku refluxu?

Nezdravá, škodlivá strava – cukor, alkohol, kofeínové nápoje, niektoré druhy liekov, mastné a ťažké jedlá, korenisté a pikantné pokrmy, mäso, plnotučné mlieko a výrobky z neho, chronický stres.

Ak sa však na zdravotné problémy súvisiace so žalúdkom chceme pozrieť z duchovnej stránky, musíme si uvedomiť, že žalúdok prijíma všetky zvonka prichádzajúce podnety a vytvárajú sa tak dojmy zo života. Na optimálne spracovanie všetkých dojmov treba otvorenosť, pripravenosť a schopnosť odovzdať sa.

Ľudia s chorým žalúdkom sú väčšinou mlčanliví sťažovatelia. Najčastejšou poruchou je prekyslenie. Títo ľudia sú nahnevaní, agresívni ako kyselina, ktorá útočí a je tiež agresívna. Takýmto ľuďom chýba schopnosť primerane sa vyrovnať s vlastnými konfliktmi, problémami a agresiami, spracovať ich a odbúrať. Buď svoje agresie nevyjadrujú vôbec alebo sú prehnane agresívni. Nepretržité agresie sa prejavujú na telesnej úrovni ako prekyslenie.

Ak si chcete pomôcť prírodnou cestou bez negatívnych vedľajších účinkov, vyskúšajte naše bylinné produkty uvedené nižšie alebo sa objednajte na Diagnostiku zdravia, o ktorej sa dočítate viac kliknutím na tento link.

Pre optimálne výsledky pri refluxe pažeráka a pálení záhy odporúčame nasledovnú kombináciu produktov:

Žalúdok a dvanástnik – bylinkový čaj

Pestrec mariánsky – tinktúra z púčikov

Digestiv – prírodné kapsule (vhodné aj pre vegánov)

Užívajte jeden mesiac, potom týždeň pauza a v prípade potreby môžete v užívaní pokračovať ďalej.

Napíšte váš názor