Odstránenie žlčníkových kameňov za 3 dni

Odstránenie žlčníkových kameňov za 3 dni


Žlčník je neoddeliteľným a veľmi potrebným orgánom v našej tráviacej sústave. Akonáhle je vyoperovaný, nášmu telu chýba a jeho funkciu a úlohu preberá pečeň, no plnohodnotne ho nenahradí. 


Žlčníkové kamene sú "zrazené agresie". V najtvrdšej podobe sa tu sústredila energia hnevu. Nedošlo k vyjadreniu pociťovanej agresie a žlčníkové kamene nás nútia, aby sme priznali svoju bolesť.

Po operatívnom odstránení žlčníka pokračuje koncentrácia hnevu, žlčové kamene môžu vzniknúť aj v žlčovodoch. Energia totiž chce tiecť a keď jej v tom zabránime, hromadí sa. Nazhromaždená energia, ktorá dlhší čas nemá možnosť odtiecť, má sklon stvrdnúť do podoby žlčníkových kameňov.

Z toho jasne vyplýva, že určitú mieru agresie potrebujeme.

U niektorých ľudí, skôr u ženského pohlavia sa môžu tvoriť žlčníkové kamene. Aj keď sa môže javiť, že jediným riešením je operácia, stojí za to vyskúšať všetky dostupné metódy. 

3-dňová kúra podľa Dr. Berana je údajne veľmi účinnou metódou ako vylúčiť žlčníkové kamene prirodzeným spôsobom z tela a používa sa s veľkým úspechom.


Prv, než sa pustíme do spomínanej diéty,

je potrebné telo, obzvlášť žlčník, pripraviť.

Okrem odľahčenej stravy sa odporúča užívať po dobu 14 dní, nasledovné produkty na podporu tohto dôležitého orgánu:

  • Čaj Čistý žlčník
  • Tinktúra púčiková Pestrec mariánsky
  • Kapsuly Digestiv

Celú kúru za zvýhodnenú cenu nájdete kliknutím na tento text.

Následne sa pustíme do očistnej kúry podľa Dr. Berana

Budeme potrebovať:  

  • 200g prvotriedneho panenského olivového oleja 
  • 250 g kvetu rumančeka  
  • 500 g ľanového semienka 
  • 3 litre mlieka 
  • karlovarskú soľ žriedlovú na vnútorné použitie 
  • 3 dni voľna 

1. deň

Ráno o piatej hod. vstaneme a rozpustíme si 3 kávové lyžičky karlovarskej soli v ¼ litri teplej vody a udržiavame sa v pohybe. Raňajkujeme kávu, mlieko alebo čaj a suchý rožok. 

Na obed opäť vypijeme 1/4 l vody s 3 KL karlovarskej soli a skonzumujeme to isté, čo na raňajky, alebo väčšie množstvo nesolenej, nesladenej a nemastnej kaše z hrubej krupice. 

Pripravíme si 2 obklady z kvetov rumančeka. Vrecká sú veľkosti 20 x 50 cm naplnené rumančekom a ohrievame ich na parnom hrnci.

O 13.45 si ľahneme do tepla a o 14.00 hod. si priložíme prvý teplý obklad z kvetov rumančeka. Obklady vymieňame po 10 minútach.  Prikladajú sa na pravú stranu do oblasti pečeňe tak, aby prekryli nad pravým bokom i časť chrbta. Obklady prikladáme asi 2 hodiny. 

Poobede pijeme len čerstvé šťavy najlepšie z červenej repy alebo mrkvy. 

2. deň

Vstaneme znova ráno o piatej a opakujeme to, čo v prvý deň. 

Pred 12. hodinou zjeme opäť väčšie množstvo kaše z hrubej krupice (nesoliť, nemastiť, nesladiť). V kašovitej stolici by mali začať vychádzať kamienky. 

O 13.45 si opäť ľahneme do tepla a 15 min. začneme dávať obklady z namletého ľanového semienka uvareného v mlieku na hustú kašu, ktorej kašovitá konzistencia sa udržuje prilievaním mlieka. Horúca kaša sa dáva do vreciek a v nich sa ohrieva na parnom hrnci. Obklady sa striedajú po dvadsiatich minútach a prikladajú sa na oblasť žlčníka spredu, pričom ležíme stále na pravom boku. 

S obkladmi končíme o 17.00 hod. Potom vypijeme 1/3 z pripraveného oleja a zostávame v kľude ležať na pravom boku bez rozprávania a pohybu. Ďalšia tretina oleja sa vypije o 17.30 a zvyšok o 18.00 hodine. Pokiaľ máte problémy s pitím oleja, môžete pritom oblizovať citrón ako prevenciu pred zvracaním.

Potom je potrebné podložiť si nohy tak, aby boli vyššie ako hlava a stále pritom ležať na pravom boku v kľude bez rozprávania aspoň hodinu. V tejto dobe odchádzajú kamienky bezbolestne do čriev. Nesmie sa jesť, piť, fajčiť, najlepšie je zaspať. 

3. deň

Vstaneme o 5.00 hod. a rozpustíme si 3 kávové lyžičky karlovarskej soli v ¼ litri teplej vody a udržiavame sa v pohybe.


Žlčové kamienky vychádzajú z tela von medzi 5. a 9. hodinou. Sú mäkkej konzistencie, zelenej farby, potiahnuté zelenou blankou.

V priebehu liečby nechodíme von. Ideálne je, ak vylučujeme do vedierka s vodou, nakoľko kamienky zostávajú plávať na hladine, pretože sú nasiaknuté olejom, a stolica klesá. Pokiaľ sa stolica nedostaví, je nutné použiť klystír. 

Po vyjdení kamienkov z tela je možné piť a jesť bez obáv. 

Kúra sa môže o rok zopakovať. 

Veľa šťastia!