Ako schudnúť, liečiť akné, či opuchy prírodnou cestou

Isto viete, že u nás v Dobrotéke vykonávame zdravotné merania prístrojom kondičný orgánový skener. Viac sa o metóde môžete dočítať tu. Ja osobne tiež konzultujem svoj zdravotný stav s našou dvornou diagnostičkou a pravidelne, keď je u nás sa nechám zmerať a užívam výrobky, ktoré mi Andrejka „naordinuje“.

Prednedávnom sa mi „ušla“ tinktúra z Púpavy lekárskej, Andrejke sa nezdalo niečo s mojím žlčníkom. Začala som ju užívať bez akýchkoľvek špeciálnych očakávaní. Šlo o žlčník, ktorý necítim, budem si liečiť žlčník, premeriam sa a uvidíme.

Ale! Už od prvého dňa som pobadala zmenu v mojom trávení. Upravil sa mi metabolizmus. Niežeby som predtým pociťovala akýkoľvek diskomfort v tomto smere, no predsalen, trávenie sa zrýchlilo, spľaslo mi bruško a prestalo ma nadúvať s čím som mávala problém najmä pri dlhom sedení bez pohybu. Z celého tohto súboru efektov som mala pocit, že som schudla, aj keď sa ručička na váhe doľava nepohla. Celkovo som sa však akosi sfúkla, odpuchla a zoštíhlela. Bolo mi lepšie, aj keď mi predtým nebolo zle 😀

Wow, super, povedala som si. To sa musia dozvedieť aj ostatní ľudia!

Púpava lekárska je všestranná bylina, ktorá sa v zásade najčastejšie používa na úpravu činnosti tráviaceho traktu, pečene, pankreasu a sleziny, zlepšuje metabolizmus tukov a cukrov a týmto súborom účinkov dokáže sekundárne znižovať váhu. Doplnkovým efektom pri redukcii hmotnosti je fakt, že pomáha telu „odpuchnúť“, zbaviť sa prebytočnej vody a tak máte opäť pocit schudnutia. Krásnou čerešničkou na torte je z toho ešte aj čistá pleť. Ďaľším sprievodným znakom pri užívaní tinktúry z púpavy bolo chvíľkový výskyt (asi týždeň) vyrážok (čistil sa organizmus). To sa už neskôr neopakovalo dokonca! ani pred menzesom, ktorému u mňa zvyknú predchádzať nejaké tie nedokonalosti na pleti.

Kde všade nám koreň z púpavy lekárskej pôsobí a ako nám môže jej užívaníe pomôcť?

Tráviaci trakt, pečeň, pankreas, slezina, žlčník

– napomáha ich činnosti, zlepšuje ich funkciu, pozitívne ovplyvňuje oslabený tráviaci trakt,

– pôsobí proti nadúvaniu, kŕčom, tráviacim poruchám,

– prečisťuje črevá a žalúdok,

– zlepšuje metabolizmus tukov a cukrov,

– urýchľuje úbytok hmotnosti,

– pôsobí ako probiotikum, obsahuje prírodný inulín, kt. má probiotický účinok na organizmus – podporuje prirodzenú bakteriálnu mikroflóru v čreve,

– znižuje prekyslenie organizmu,

– pomáha rozpúšťať žlčníkové kamene,

– podporuje čistenie žlčníka a pečene.

Čo užívať?

Úprava trávenia, podpora pečene, pankreasu, zmiernenie nadúvania: Podľa potreby a orgánu, na ktorý sa chceme zamerať, vhodné skombinovať tinktúru Koreň púpavy s čajom Žalúdok a dvanástnik, Pečeň, Pankreas alebo Žlčník, na zmiernenie nadúvania s čajíkom Nafúknuté bruško.

odpora pečene, pankreasu, zmiernenie nadúvania: Podľa potreby a orgánu, na ktorý sa chceme zamerať, vhodné skombinovať tinktúru Koreň púpavy s čajom Žalúdok a dvanástnik, Pečeň, Pankreas alebo Žlčník, na zmiernenie nadúvania s čajíkom Nafúknuté bruško.

Pečeň, Pankreas, Žlčník
Oslabené trávenie a nadúvanie

Na očistné účinky a/alebo redukciu váhy: Ideálne skombinovať tinktúru Koreň púpavy v prípade celulitídy s čajom Pomarančová koža, ak chceme podporiť chudnutie s čajom Štíhla línia a v oboch prípadoch môžeme konkrétny čaj doplniť a obdeň striedať s čajom Čistiaci.

Celulitída, nadváha, detox

Obličky, regulácia vody v organizme, opuchy

– podporuje čistenie obličiek,

– napomáha organizmu lepšie hospodáriť s vodou,

– zamedzuje zadržiavaniu prebytočnej vody v organizme a pomáha ju vylučovať,

– znižuje opuchy.

Čo užívať?

Na očistu obličiek užívame tinktúru Púpava koreň s čajmi Obličky ženy alebo Obličky muži, prípadne Močový mechúr. V prípade zadržiavania vody na odvodnenie, zníženie opuchov môžeme tinktúru doplniť čajom Lymfa alebo Odvodnenie piť striedavo čaj Obličky ženy / muži + Lymfa / Odvodnenie.

Detox a podpora funkcie obličiek
Odvodnenie, podpora lymfatického systému

Akné, kožné problémy, chronické kožné ochorenia

Už vďaka tomu ako pôsobí púpava na trávenie a na pečeň (náš detoxikačný orgán) a na obličky (uvedené orgány a ich nedobrý stav bývajú príčinou akné a iných kožných ochorení) sa pozitívne prejaví na našej pleti jej prečistením. Bonusom k tomu sú jej antioxidačné účinky. Tiež čistí krv, zlepšuje jej zloženie a tým, že znižuje prekyslenie organizmu, lieči a zlepšuje stav kože.

Čo užívať?

Tinktúru Púpava koreň v kombinácii s čajmi Koža a/alebo Čistá pleť. Pokiaľ vieme z akého orgánu pramenia naše kožné problémy, je možné piť čaj čistá pleť obdeň s čajom napr. Pečeň (býva v drvivej väčšine prípadov pri kožných ochoreniach zanesená a treba ju detoxikovať), Obličky a pod..

Akné, ekzémy, chronické kožné problémy

Vysoký cholesterol alebo cukor

Ako som už spomínala vyššie, púpava dokáže znižovať hladinu tuku a cukru v krvi. Pre posilnenie účinku sa odporúča doplniť tinktúru popíjaním čajíkov Cholesterin alebo Anticukor.

Cholesterol, cukor v krvi

Okrem celej plejády vymenovaných účinkov má púpava vraj aj nezanedbateľné protirakovinové pôsobenie a dokáže ničiť rozdielne typy buniek tejto choroby. Napr. rakoviny prostaty, vaječníkov, leukémie, melanómu a mnohé ďalšie. 

Pre jej účinky je výborné konzumovať púpavu na jar, keď je mladučká. Veľmi účinné sú stonky kvetov, treba si však zvyknúť na ich horkú chuť. Viete to „ošáliť“ rozmixovaním púpavy v smoothie. Kvety a listy sa s obľubou používajú do šalátov.

Prajem vám pevné zdravie priatelia!

Danka

Napíšte váš názor